Matej Mugerli

Romandija Klödnu
nedelja, 4. maj 2008 ob 16:28
Zmagovalec kolesarske dirke po Romandiji je Nemec Andreas Klöden. Zadnjo etapo je dobil Italijan Daniele Bennati. Slovenec Matej Mugerli je dirko končal na 112. mestu.

De Bonisu etapa, Klöden zadržal vodstvo
sobota, 3. maj 2008 ob 17:42
Italijan Francesco De Bonis je zmagovalec četrte etape kolesarske dirke po Romandiji, ki šteje za točke pro toura. Slovenca Mateja Mugerlija ni bilo v ospredju.

Klöden do zmage
petek, 2. maj 2008 ob 18:57
Nemec Andreas Klöden je junak 18,8 kilometra dolgega kronometra na dirki po Romandiji. S tokratno zmago je prevzel vodstvo v skupnem seštevku dirke. Slovenec Matej Mugerli je trenutno na 132. mestu.

Zmagovalec druge etape je McEwan
četrtek, 1. maj 2008 ob 19:09
Zmagovalec druge etape kolesarske dirke po Romandiji je Avstralec Robbie McEwan. Slovenec Matej Mugerli je končal na 126. mestu. V skupni razvrstitvi vodi Švicar Michael Albasini.

Kazahstansko zmagoslavje v Romandiji
sreda, 30. april 2008 ob 19:03
Kolesar Astane Maksim Iglinski je dobil prvo, 182 kilometrov dolgo etapo dirke po Romandiji. Edini Slovenec, ki nastopa na njej, Matej Mugerli je prikolesaril na 106. mesto.

Če na težki dirki pomagaš drugim, težko narediš še kaj zase
ponedeljek, 28. april 2008 ob 00:18
"Če pomagaš drugim na tako dolgi in težki dirki, potem na koncu, ko narediš svoje kot pomočnik, težko še kaj storiš zase," je po 94. kolesarski dirki Liege-Bastogne-Liege, znano resnico ponovil Matej Mugerli, ki je na "babici klasik", rojeni 1892, osvojil 37. mesto.

Liege še drugič Valverdeju
nedelja, 27. april 2008 ob 17:33
Alejandro Valverde je še drugič v treh letih slavil na kolesarski enodnevni klasiki Liege-Bastogne-Liege. Najboljši izmed treh slovenskih predstavnikov je bil Matej Mugerli, ki je končal na 37. mestu.