Kenijka Beatrice Chebet prva atletinja pod 29 minutami
sobota, 25. maj 2024 ob 21:33
Kenijka Beatrice Chebet je na atletski diamantni ligi, ki poteka v Eugenu v ZDA, popravila svetovni rekord na 10. 000 m, v cilj je prišla v času 28 minut, 54 sekund in 14 stotink.

Rok Turk znova najhitrejši v Velenju
sobota, 25. maj 2024 ob 21:30
Rok Turk s sovoznico Blanko Kacin (Hyundai i20) je zmagovalec drugega relija za državno prvenstvo. V Velenju, kjer so 39. izvedli dirko, je za dobre pol minute prehitel češko-britansko posadko...

Ferlan balkanski prvak v teku na 400 m
sobota, 25. maj 2024 ob 20:50
Rok Ferlan (Triglav Kranj) je osvojil naslov balkanskega atletskega prvaka. Prvi dan 77. prvenstva v Izmirju v Turčiji je zmagal v teku na 400 m s časom 45,69 sekunde, kar je njegov osebni rekord.

Dobitnici zlate žoge zadeli za zmago Barce v Ligi prvakinj
sobota, 25. maj 2024 ob 20:43
Nogometašice Barcelone so ubranile naslov evropskih klubskih prvakinj. Za tretjo zmago v Ligi prvakinj v zadnjih štirih letih so Katalonke na San Mamesu premagale Lyon (2:0).