Vidovšek zakrivil dve 11-metrovki, eno ubranil, druge ne

četrtek, 5. oktober 2023 ob 20:40
Slovenski prvak Olimpija je prvič v skupinskem delu konferenčne lige igral v Ljubljani. V Stožice je v drugem krogu prišel najboljši slovaški klub Slovan Bratislava in zmagal z 1:0. Po prvem polčasu je bilo 0:0, Olimpija je imela en strel na gol, Slovan pa 11-metrovko, ki jo je zakrivil in nato ubranil Matevž Vidovšek. V 53. minuti pa še en prekršek Vidovška za 11-metrovko, a te ni ubranil. V drugi tekmi skupine A je favorizirani Lille na Ferskih otokih s Klaksvikom igral 0:0. Še večje presenečenje pa v skupini C: Dinamo Zagreb je z 0:2 izgubil v Prištini pri Ballkaniju.

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.