Račun brez krčmarja

sobota, 25. julij 2009 ob 01:00
Nogometaši Hita Gorice so na četrtkovo tekmo drugega predkroga za evropsko ligo v Lahti odpotovali optimistično razpoloženi. Teden prej so v Novi Gorici finsko moštvo premagali z 1:0 in verjeli, da lahko prednost obdržijo. Toda to je bil račun brez krčmarja. Upanje je tlelo do 66. minute, ko je 38-letni Jari Litmanen, najbolj znano ime finskega prvoligaša, razveselil kakšnih 3500 gledalcev in s 15 metrov žogo spravil za hrbet vratarja Simčiča, pa tudi po drugem šoku v 79. minuti, tedaj so gostitelji kaznovali bolj odprto igro goriškega moštva z zadetkom Angela Rafaela...

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.