Slovenski dan na Vuelti: zgodovinska zmaga mladega Pogačarja, Roglič blizu rdeči majici

nedelja, 1. september 2019 ob 18:06
Kakšen dan na kolesarski dirki po Španiji. Vsega 20-letni Tadej Pogačar (UAE Emirates) je pokazal izjemno predstavo in se zapisal v zgodovino. Z izjemno vožnjo je osvojil zahtevno 9. etapo, ki je imela pet gorskih ciljev. Primož Roglič (Jumbo Visma) je zaradi padca izgubil nekaj časa v boju z Nairom Quintano (Movistar), ki je oblekel rdečo majico vodilnega, a je osvojil odlično tretje mesto. Sicer je izgledalo slabše, vendar je na koncu pokazal močne noge in za rdečo majico na drugem mestu zdaj zaostaja le še 6 sekund. Pogačar je zdaj že peti.

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.