Drakšič izgubil v prvem krogu

sobota, 9. avgust 2008 ob 14:49
Slovenski judoist Rok Drakšič je na olimpijskih igrah v Pekingu izgubil v drugem krogu turnirja v kategoriji do 60 kilogramov. Boljši od Drakšiča je bil Iranec Masud Akondzadeh, ki pa se ni uvrstil v nadaljevanje, kar je tudi za Drakšiča pomenilo konec nastopov. Drakšič se je zavedal pomena borbe, saj je bil pred njim na vrsti dvoboj med Korejcem Minhojem Chojem in Argentincem Miguelom Angelom Albarracinom, ki ga je po pričakovanju po kratkem postopku dobil svetovni prvak iz Koreje, žreb pa je določil, da bo Korejec nasprotnik boljšega iz dvoboja med Slovencem in Irancem...

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.