Pregled športnih dogodkov, 13.09.2014

pomurje.si
sobota, 13. september 2014 ob 01:01
Na tridnevnem mednarodnem turnirju v judu, hkrati tekmi za svetovni pokal v Zagrebu, sodeluje 330 judoistov iz 47 držav. Prvi dan tekmovanja je edini od slovenskih borcev prišel do medalje Adrian Gomboc iz Rakičana, član Judo kluba Z dežele Sankaku v Celju. V kategoriji do 66 kg je Gomboc na poti do bronaste medalje in tretjega mesta premagal Marka Draškovića iz Hrvaške, Sugoia Uriartea iz Španije in Tala Flickerja iz Izraela, izgubil pa je proti Alimu Gadanovu iz Rusije. V odločilnem dvoboju za tretje mesto je Gomboc premagal slovenskega tekmovalca Andraža Jereba.

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.