Ko je Matjaž Markič končno zapustil bazen, so mu slovenski ljubitelji plavanja na čelu z njegovimi starši, dekletom, prijatelji, sotekmovalci in trenerji na Kantridi pripravili pravo fešto.

Sport1.si
sobota, 13. december 2008 ob 20:48

Markiču zlato, Tahiroviču srebro na 50 prsno
sobota, 13. december 2008 ob 19:25
Matjaž Markič je na Reki na evropskem prvenstvu v plavanju v 25-metrskih bazenih osvojil zlato odličje v disciplini 50 metrov prsno. S časom 26,47 sekunde je postavil tudi nov državni rekord,...

Markič zlat, Tahirovič bronast na 50 prsno
sobota, 13. december 2008 ob 18:40
Matjaž Markič je na Reki na evropskem prvenstvu v plavanju v 25-metrskih bazenih osvojil zlato odličje v disciplini 50 metrov prsno. Slovensko slavje je s tretjim mestom dopolnil še Emil...

EP v kratkih bazenih: Na 50 m prsno zmaga Matjaža Markiča, Tahirovič je osvojil bron
sobota, 13. december 2008 ob 18:29
Na plavalnem evropskem prvenstvu v kratkih bazenih na Reki je Slovenija danes osvojila dve kolajni. Matjaž Markič je na 50 m prsno zmagal, Emil Tahirovič pa je osvojil 3. mesto.

Matjaž Markič evropski prvak
sobota, 13. december 2008 ob 18:28
Ljubljana - Slovenski plavalec Matjaž Markič je na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih na Reki osvojil zlato medaljo na 50 m prsno. Emil Tahirovič je uspeh dopolnil z bronastim odličjem.

Markič prvak, Tahirovič bronast!
sobota, 13. december 2008 ob 18:25
Slovenski plavalci so na 12. evropskem plavalnem prvenstvu v 25-metrskih bazenih na Reki prišli do prve in druge kolajne. Velika junaka sta novi evropski prvak Matjaž Markič in Emil Tahirovič.